Telesná a športová výchova

Zloženie predmetovej komisie:

Mgr. Viera Foltánová – vedúci PK

Mgr. Igor Fogaš

Mgr. Jozef Baco

Mgr. Tomáš Mokráň

Mgr. Danica Beňová

Mgr. Alena Nováková

Mgr. Eva Jarošová

Športové osobnosti školy

Naša škola má bohatú športovú tradíciu.Vyrástlo v nej veľa športovcov, ktorí reprezentovali bývalé Slovensko. Spomeňme najmä hokejistov M. Šatana, R. Petrovického, Z. Cháru, R. Richňáka, R. Lintnera, M. Červeňana, M. Marcineka a R. Pavlikovského. V ďaľších športových odvetviach sme mali reprezentantov: J. Kohútová v karate, V. Grosová v lyžovaní, D. Kopčáková v kulturistike, M. Ferenec vo volejbale, Z. Pašková v spoločenských tancoch, A. Balogová v triatlone, J. Ďurček v basketbale, M. Holbová vo fitness, D. Kubinská v karate, A. Starostová a J. Pagáč bedminton.

Akcie organizované PK telesná výchova

1. ročník :

Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz

  • pobytový kurz v trvaní 6 dní
  • slovenské lyžiarske strediská
  • obdobie : január až marec

Účelové cvičenia

  • jednodňové cvičenia v Trenčíne
  • 1. ÚCV – jeseň
  • 2. ÚCV – jar


2. ročník

    Účelové cvičenia

    • jednodňové cvičenia v Trenčíne
    • 1. – ÚCV – jeseň
    • 2. – ÚCV – jar

    3. ročník :

    KOČP – kurz ochrany človeka a prírody

    Možnosť výberu :

    1.    dňový kurz v okolí Trenčína
    2.    3 – 5 dňový pobytový na Slovensku zameraný na turistiku,vodácke športy, rafting, cykloturistika
    3.   7 – dňový pobytový kurz v zahraničí ( Taliansko,Francúzsko,Chorvátsko,Grécko - orientačná suma 300€)

    SEPTIMA : KOČP

    • možnosti ako pre 3.roč.

    Organizácia LVVK v šk.roku 2021-2022

    Miesto : Jasná, Nízke Tatry
    Ved.kurzu : Mgr. Viera Foltánová

    Vzhľadom na COVID 19, budeme o kurze informovať priebežne a aj o podmienkach, za akých sa môžu študenti zúčastniť.

      Bližšie informácie v kabinete TV!      Pozri  VIDEO

      KRÚŽKY 2021/22

      Vzhľadom na COVID 19, budeme o krúžkoch informovať priebežne a aj o podmienkach, za akých sa môžu konať.

      KRÚŽKY 2019/20

      PONDELOK

      Kondičná príprava

      p. Fogaš

      15:00 17:00

      Posilňovňa

      UTOROK

      Bedminton

      p. Foltánová

      14:30 16:30

      Telocvičňa

      STREDA

      Volejbal p. Mokráň 14:30 16:30 Hala, Telocvičňa

      ŠTVRTOK

      Plaváreň

      p. Foltánová

      15:00

      16:00

      Mests. plaváreň

      PIATOK