Iveta Liptáková

Projekt : ERASMUS +
Dátum: jún 2015
Miesto: Nice

Aj učiteľ sa potrebuje stále učiť a tak som privítala možnosť zúčastniť sa v rámci projektu Erasmus plus – Spoločná Európa  dvojtýždňovej jazykovej stáže vo Francúzsku. Vybrala som si Nice, lebo túto časť Francúzska som zatiaľ nepoznala.

V pondelok boli vstupné testy a rozdelili nás do skupín. Potom sme mali prehliadku mesta. Okrem rôznych zaujímavých historických informácií, sme sa dozvedeli, ako využívať jednu veľmi praktickú a lacnú možnosť dopravy v meste. Velo Bleu. Zaregistrujete sa, na deň, na týždeň, a potom môžete jazdiť. Vyberiete si bicykel, idete kam potrebujete a necháte ho na ktoromkoľvek stanovišti. Stanovíšť je v meste veľmi veľa, takže som mala možnosť si mesto poriade poprezerať.

V škole som mala spolužiakov z rôznych krajín, Španielsko, Taliansko, Rusko, Anglicko, Kórea, Japonsko, Kolumbia, USA, Švajčiarsko, Albánsko. A rôznych vekových skupín, od 16 ročných talianskych študentov až po japonskú architektku na dôchodku. Okrem precvičovania gramatiky, sme veľa diskutovali o rôznych témach spoločenských aj politických. O ľudských právach, o rozvojových krajinách aj Európskej únii, o tom, ako mi vnímame Francúzsko a ako iné krajiny vnímajú nás. Viem, že to nebola úplne reprezentatívna vzorka, pretože jeden človek nemôže reprezentovať celú krajinu, ale bolo to zaujímavé. Slovensko pre nich reprezentoval Marek Hamšík.

Som veľmi rada, že som mala možnosť zúčastniť sa takejto stáže, pretože som presvedčená, že učiteľ sa potrebuje neustále vzdelávať, a mal by túto možnosť mať.

Iveta Liptáková


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Júl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31